TATAR İSTANBUL ANONİM ŞİRKETİ


TATAR İSTANBUL OTELCİLİK A.Ş., Kayseri’nin köklü ve tanınmış ailelerinden olan, TATAR ailesinin, 3. Kuşak temsilcilerinin, farklı tasarımlarla sektöre yeni bir vizyon kazandırabilmek, kendi bakış açılarını yansıtmak adına oluşturduğu konsept inşaat firmasıdır.

Kayseri’de sözü geçen kanaat önderlerinden olan Hacı Muhittin TATAR beyin, 1974 yılında yolunu açtığı ticari faaliyetler, 1984 yılında oğlu Sayın Mehmet TATAR’ın bayrağı devir almasıyla, geniş bir yelpazeye yayılarak, zenginleşmeye, ticari anlamda ülkesini ve toplumu kalkındırmaya devam etmiştir.

Mehmet TATAR, Metar Grup markası ile 1984 yılından bu yana birçok sektörde adından söz ettirmiş ve yaptığı her projede, bulunduğu bölgeye hizmeti ve kaliteyi taşıyarak farkındalık yaratmış, gelişmekte olan bölgelere öncülük ederek iz bırakmıştır. Mehmet TATAR sektöre yön veren faaliyetleri ile geride bıraktığı zamanda elde ettiği deneyimleri, çocuklarına aktararak, vizyoner yapılanma ile yola çıkmalarına öncülük etmektedir.

Gelişen ve değişen arz – talep dengesini yakından takip eden TATAR ailesi, çağı yakalamak, beklentinin üzerinde hizmet vermek, modern mimari trendi ülkemizde Avrupa standartlarında uygulamak, teknolojik yenilikleri insanların hizmetine sunarak yaşam kalitesini arttırmak misyonu ile 3. kuşak genç temsilcileri Gülşah TATAR ve Mert TATAR kardeşler 2014 yılından bu yana TATAR YAPI markası ile konsept projelerini sektöre kazandırmaya başlamıştır. Konsept proje kapsamında butik otel ve otel zincirleri, iş merkezi – plaza serileri, home – ofis serileri ve konut projeleri yer almaktadır.

Projelerimizin tasarım aşamasında Sabri Paşayiğit Dizayn Ofis, PR ve tanıtım aşamasında Fikirevim Reklam Ajansı ile takım olarak hareket etmekteyiz. Takım arkadaşımız olan ve kendi alanlarında duayen olarak anılan tasarım ve reklam ekibimiz, birlikte oluşturduğumuz yeni fikirlerimize rehberlik etmektedirler.Geliştirilen projeler için yapılan piyasa araştırmaları ile uygulama bölgeleri seçmekteyiz. Uygulama bölgeleri belirlenirken başlıca kriterler, doğru konum, doğru proje, ihtiyaca uygun tasarım, doğru hedef kitle, doğru zaman ve piyasa açısından dengeli fiyattır.

TATAR YAPI olarak otel ve butik otel tasarımlarımızın uygulamalarına Gümüşsuyu ve Beyoğlu’nda başladık. Otel ve butik otel serimiz MAROON-GÜMÜŞSUYU ve MAROON-PERA olarak hizmet vermektedir. Serinin devamı olarak Pendik-Güzelyalı’da 402 odalı, Ataşehir bölgesinde 183 odalı bussines otel projelerimizin tasarımına başladık. TATAR İSTANBUL OTELCİLİK A.Ş. TATAR YAPI markası ile önümüzdeki 5 yıl içinde 1.000’den fazla odayı turizm sektörünün hizmetine sunmayı hedeflemektedir.

TATAR YAPI şu an, Ataşehir – Şerifali bölgesini iş merkezi-plaza ve home-office konsept projeleri için üs olarak belirlemiştir. Bu bölgenin seçiminde belirleyici faktör yine bölge analiz kriterlerimiz olmuştur. Bölge, Sabiha Gökçen Havaalanını, Türkiye’nin Finans Merkezini, metro ile toplu ulaşıma yakınlığını, Ankara-İstanbul yolu ve Pendik Gişelerine girişden önceki lokasyon özelliği, anayola bağlantı noktalarını, sektörde öncü birçok A+ markanın büyük yaşam alanı projelerini kapsadığı için Anadolu Yakasının parlayan yıldızı haline gelmiştir. Bölge, önceki dönemler de, daha çok Anadolu kökenli ailelerin üretim ve ticari faaliyetlerini sürdürdükleri atıl bir bölge iken, bugün gelinen noktada, yerli ve yabancı sermayeli şirketlerin Türkiye’deki genel merkezlerini, yine ticari faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların genel merkezlerini, tüm devlet ve özel bankaların merkezlerini konumlandırdıkları ve konumlandırma fırsatı kolladıkları, arayış içine girdikleri bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

TATAR YAPI olarak konjonktürü yakından takip ederken, bizde bu farkındalığı kullanmak ve bakir olan bu bölgeye konsept projelerimiz ile kendi bakış açımızı getirmek ve imzamızı atmak istedik. Son dönemlerde piyasadan bölgedeki arsalarla ilgili yoğun teklifler gelmeye başladı ve biz de yaptığımız fizibilite çalışmaları ile birçok arsaya yatırım yapma fırsatı bulduk, gerçekleştirdiğimiz ve hazırlığını yaptığımız tüm projelerin arsa malikiyiz.

Arsa yatırımlarımız sürerken bölgedeki ihtiyacı da gözlemleme fırsatımız oldu. Yeni tasarımlarla hem bölgenin standardını yükseltmek hem de birçok özelliği ve kullanım şeklini bünyesinde barındıran projelerle herkesin ihtiyacının çözüm ortağı olmayı hedefledik.Geçmişteki başarılarımızı ve piyasadaki tercih edilme önceliğimizi bilen birçok işadamı dostumuzun da bu konudaki ısrarlı teşvikleri, bölgedeki yeni oluşumu en iyi bizim markamızın uygulayabileceğine, bölgede fark yaratacağımıza, değer katacağımıza olan inançları şevkle kollarımızı sıvamamıza sebep olmuştur.

Aynı zamanda bölgenin yerel yönetimlerinin de firmamıza ve projelerime olan inançları, destekleri, büyük bir sorumluluk hissi ile canla başla çalışmamıza ayrıca vesile olmuştur. Yerel yönetimlerin, sizlere sunduğumuz LOFTUP 7.60 ve WORKUP 5.50 projelerimizi, bölgenin vitrin ve marka yüzü projeleri olarak lanse etmeleri bizleri onurlandırmıştır.