SOSYAL SORUMLULUK

1- Abdullah Gül Üniversitesi

2- Gülşah-Mert Tatar Ağız ve Çene Cerrahisi Hastanesi Ek Hizmet Binası

3- Gülşah-Mert Tatar Ağız ve Çene Cerrahisi Hastanesi

4- Hülya-Mehmet Tatar Diş Hekimliği FakültesiGülşah-Mert Tatar Ağız ve Çene Cerrahi Hastanesi


Metar İnşaat Anonim Şirketi tarafından 2006 yılında inşa edilmiştir. Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi binamız Kayseri Erciyes Üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. 3.214 m2 inşa alanına konuşlanmış 3 katlı bloktan oluşmaktadır. Şirketimizin sosyal sorumluluk projelerine gösterdiği titizliğin de göstergesi olan fakültemiz, öngörülen teknik şartnameye uygun şekilde tamamlanıp, üniversitemizin yetkililerine tamamen hibe yoluyla teslim edilmiştir.

“ Gülşah – M.Mert TATAR Ağız-Diş ve Çene Cerrahisi Hastanemizin” temeli 9.Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman DEMİREL tarafından atılmış olup, 11.Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜLtarafından da açılışı görsel bir şölenle gerçekleştirilmiştir. Hastanemiz 2007 yılı itibari ile hasta kabulüne başlamıştır.

Tatar ailesinin, toplumun kalite standardını yükseltmeye ve sağlık hizmetlerinde, en üst düzey çağdaş sistemle yararlanabilme ihtiyacının karşılanabilmesine olan hassasiyetleri neticesinde meydana gelen hastane projemiz, bölgenin ihtiyacına kısa sürede hizmetle cevap vermiştir. Tüm Anadolu’yu kapsayan hizmetimiz talebin yoğunluğuna itina ile yaklaşarak, insanların sağlıklı yaşama hakkına katkısını sürdürmeye devam etmektedir.

www.dent.erciyes.edu.tr