GRUP PROFİLİ

TATAR YAPI HAKKINDA
Tatar Yapı, yeni çağın modern mimari yapılarını yeni nesil ihtiyaçlara cevap verecek şekilde çözümlemek ve sektöre Avrupa standartlarında yeni bir misyon kazandırmak için 2014 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Tatar Yapı; Metar Grup markası ile 1984 yılından bu yana sektörde adından güvenle söz ettirmiş Emek Sitesi, Emek İş Merkezi 1/2/3 , Metar İş Merkezi, Kağıthane-Çınar Residence ve Kağıthane-Çınar Sadabad Konakları, Bağcılar-Çınar Olimpia Park Konutları 1. ve 2. etap proje çalışması, Erciyes Üniversitesi-Hülya / Mehmet TATAR Diş Hekimliği Fakültesi, Erciyes Üniversitesi- Gülşah / Mert TATAR ağız – Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi, Erciyes Üniversitesi- Gülşah / Mert TATAR Ağız – Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi ek hizmet binası ile kendi alanında farkındalık oluşturmuş, restorasyon çalışmalarını yürüttüğü Emirgan Konak, Tatlıcı Villa, Anadolu Hisarı Villaları ve Mehmet Tatar’ın Şeref Üyesi olduğu Abdullah Gül Üniversitesi Vakfı ile bulunduğu bölgeye değer katmış 30 yıllık birikim ve deneyimin eseridir.

Bugün çağımızın gelişen ve değişen arz-talep dengesini yakından takip eden, yeni nesil beklentilerin hareket kabiliyetini yüksek hizmet kalitesi ile çözümleyen Tatar Yapı; deneyimleri ve birikimiyle Mehmet Tatar rehberliğinde, Tatar ailesinin 3. kuşak genç nesli Gülşah Tatar ve Mert Tatar tarafından kurulmuştur.

Konsept projeler kapsamında geliştirilmiş, butik otel ve otel zincirleri, iş merkezi ve home office serileri ile sektöre yeni bir bakış açısı kazandıran Tatar Yapı; Tatar İstanbul Otelcilik markasıyla, turizm sektöründe, sektöre atıldığı bu kısa zaman zarfında ilk olarak Beyoğlu ve Gümüşsuyu’nda Maroon - Bosphorus ve Maroon - Pera ile güçlü ve sağlam adımlar atmıştır.

Bu adımların devamı niteliğinde Pendik Güzelyalı’da 402 odalı, Ataşehir bölgesinde 183 odalı Hilton veya Holiday Inn projelerini hayata geçirecek olan Tatar Yapı; Tatar İstanbul markası ile 5 yıl içinde 1.000’den fazla odayı turizm sektörünün hizmetine kazandırmayı hedeflemektedir.

Her zaman doğru projeyi, doğru konum ve ihtiyaçlara uygun, doğru tasarımla buluşturmayı hedefleyen Tatar Yapı, bugün sahip olduğu bu genç vizyonla; Ümraniye - Şerifali - İstanbul Finans Merkezi bölgesinde sektöre yepyeni bir bakış açısı kazandıracak. 6 adet plazada 150 adet bağımsız üniteden oluşan home office projesi LOFTUP 7.60 ve 25 adet mini plaza projesi WORKUP 5.50 ile karşınızda.